Henryk Dzwonkowski - adwokat

tel./fax.: 42 67-67-687
tel.: 42 676-20-39

                                                                                                                                                                    

kancelaria prawnicza Łódź

Formy pomocy prawnej

Forma pomocy prawnej zależy od rodzaju podmiotu, który jej oczekuje oraz od rodzaju sprawy.

Większość negatywnych konsekwencji prawnych, szczególnie podatkowych, powstaje wtedy, gdy podatnik nie skonsultuje swoich posunięć biznesowych. Możliwość zwrócenia się do organów podatkowych o wydanie interpretacji podatkowej nie rozwiąże do końca tych problemów. Przepisy wymagają bowiem, aby podatnik zajął stanowisko w sprawie o której wyjaśnienie prosi organ podatkowy. Praktycznie oznacza to konieczność wystąpienia z własną ekspertyzą prawnopodatkową.

W takiej sytuacji pomoc prawna okazuje się niezbędna - korzystanie z porad prawnych trzeba wkalkulować w swoją działalność gospodarczą i traktować jako inwestycję. Jeżeli nie ma zapotrzebowania na stałą opiekę prawną, to z pewnością należy wesprzeć się poradą specjalisty przy okazji podejmowania podstawowych decyzji gospodarczych (zawieranie umów, przystępowanie do przetargów, zmiana rodzaju działalności itp.).

Wieloletnie doświadczenie ekspertów Kancelarii Poltax pozwoliło na dogłębne poznanie problemów natury prawnej, z jakimi spotykają się przedsiębiorcy oraz wypracowanie skutecznych rozwiązań.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w siedzibie Kancelarii (Łódź, ul. Nowa 50) lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.