Henryk Dzwonkowski - adwokat

tel./fax.: 42 67-67-687
tel.: 42 676-20-39

                                                                                                                                                                    

kancelaria prawnicza Łódź

Aktualności

 
Ceny transferowe - dotychczasowe działania i zamiary MF
2016-02-11
Ministerstwo Finansów poinformowało, że w wyniku zakończonych postępowań w obszarze cen transferowych i optymalizacji podatkowej Kontrola Skarbowa zidentyfikowała szereg technik ustalenia warunków transakcji w ramach grup kapitałowych skutkujących nie wykazywaniem dochodów albo wykazywaniem dochodów niższych od tych jakich należałoby oczekiwać, gdyby takie powiązania nie występowały.
więcej
 
Co dalej z projektem ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej
2016-02-06
Ministerstwo Finansów kilka dni temu opublikowało nowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.
więcej

 
Ustawa o podatku od niektórych instytucji finansowych dziś wchodzi w życie
2016-02-01
Ustawa z dnia 15 stycznia 2016 r. o podatku od niektórych instytucji finansowych (Dz.U. z 2016 r., poz.68) wprowadza do systemu podatkowego nowy podatek. Celem ustawy jest pozyskanie dodatkowego źródła pokrycia wydatków budżetowych, w szczególności wydatków społecznych, poprzez zwiększenie udziału sektora finansowego w finansowaniu wydatków państwa.
więcej
 
Minister Finansów ogłosił szczegóły podatku od sprzedaży detalicznej
2016-01-29
Podatnikami nowej daniny będą wszystkie sieci handlowe oraz sprzedawcy detaliczni. Przedmiotem opodatkowania będzie miesięczny przychód ze sprzedaży towarów. Kwota wolna od opodatkowania to 1,5 mln zł netto miesięcznie. Podatnicy, którzy nie przekroczą tej kwoty będą zwolnieni z podatku i nie będą obowiązani do składania deklaracji podatkowych.
więcej

 
Rejestracja do konta podatnika przez ePUAP
2016-01-24
Od 21 stycznia 2016 r. na Portalu Podatkowym można się rejestrować do konta podatnika z użyciem profilu zaufanego ePUAP.
więcej