Henryk Dzwonkowski - adwokat

tel./fax.: 42 67-67-687
tel.: 42 676-20-39

                                                                                                                                                                    

kancelaria prawnicza Łódź

Aktualności

Obrazek dla aktualności
Egzamin na doradcę podatkowego. Pytania otwarte. Wydanie 2
2016-12-26
Egzamin na doradcę podatkowego. Pytania otwarte Wydanie 2 grudzień 2016 r. Redakcja: prof. dr hab. Henryk Dzwonkowski Autorzy: Michał Biskupski, Mikołaj Duda, Jolanta Gorąca, Jakub Marusik
więcej
 
Jednolitego podatku nie będzie!
2016-12-21
Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów podjął decyzję o zakończeniu prac studyjno-analitycznych związanych z tzw. jednolitym podatkiem. Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki wskazuje, że po wszechstronnych analizach zdecydowano, że nie to rozwiązanie nie zostanie wprowadzone do polskiego systemu podatkowego.
więcej

 
Wymiana informacji podatkowych
2016-12-20
Sejm 15 grudnia 2016 r. rozpoczął prace nad rządowym projektem ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Projektowana ustawa normuje zasady i tryb wymiany informacji podatkowych z innymi państwami, obowiązki instytucji finansowych w zakresie automatycznej wymiany informacji podatkowych oraz kontrolę ich wykonywania, obowiązki w zakresie automatycznej wymiany informacji pochodzących z informacji o jednostkach wchodzących w skład grupy podmiotów.
więcej
 
Informację VAT-27 będą składane tylko elektronicznie
2016-12-15
Minister Rozwoju i Finansów przedstawił projekt nowego rozporządzenia w sprawie wzoru informacji podsumowującej w obrocie krajowym (VAT-27). Projekt jest następstwem nowelizacji ustawy o VAT z 1 grudnia 2016 r. Na tej podstawie informacja podsumowująca w obrocie krajowym oraz korekta tej informacji będzie składana jedynie za pomocą środków komunikacji elektronicznej i tylko za okresy miesięczne, gdyż przepisy ustawy likwidują możliwość składania tych informacji za okresy kwartalne.
więcej

 
Stawki podatku akcyzowego na olej opałowy nie naruszają Konstytucji
2016-12-10
Trybunał Konstytucyjny orzekł 6 grudnia 2016 r., że obowiązek uzyskania przez sprzedającego – w wypadku skorzystania z obniżonej stawki akcyzy – oświadczenia o przeznaczeniu oleju opałowego na cele opałowe, który umożliwia identyfikację nabywcy, nie narusza przepisów Konstytucji RP. Zdaniem Trybunału prawodawca ma prawo określać warunki, których spełnienie jest konieczne do skorzystania z ulg podatkowych, a także wskazywać skutki niedochowania tych warunków przez podatnika, które sprowadzają się najczęściej do utraty możliwości skorzystania z preferencji podatkowych.
więcej