Henryk Dzwonkowski - adwokat

tel./fax.: 42 67-67-687
tel.: 42 676-20-39

                                                                                                                                                                    

kancelaria prawnicza Łódź

Aktualności

 
Nowe zasady wspierania działalności badawczo-rozwojowej
2016-12-31
Od 1 stycznia 2017 r. wchodzą w życie zmiany dotyczące ułatwień podatkowych przy prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej. Zmiany dotyczą głównie mechanizmu ulgi uregulowanej w art. 26e-26g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w art. 18d-18e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
więcej
Obrazek dla aktualności
Egzamin na doradcę podatkowego. Pytania otwarte. Wydanie 2
2016-12-26
Egzamin na doradcę podatkowego. Pytania otwarte Wydanie 2 grudzień 2016 r. Redakcja: prof. dr hab. Henryk Dzwonkowski Autorzy: Michał Biskupski, Mikołaj Duda, Jolanta Gorąca, Jakub Marusik
więcej

 
Jednolitego podatku nie będzie!
2016-12-21
Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów podjął decyzję o zakończeniu prac studyjno-analitycznych związanych z tzw. jednolitym podatkiem. Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki wskazuje, że po wszechstronnych analizach zdecydowano, że nie to rozwiązanie nie zostanie wprowadzone do polskiego systemu podatkowego.
więcej
 
Wymiana informacji podatkowych
2016-12-20
Sejm 15 grudnia 2016 r. rozpoczął prace nad rządowym projektem ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Projektowana ustawa normuje zasady i tryb wymiany informacji podatkowych z innymi państwami, obowiązki instytucji finansowych w zakresie automatycznej wymiany informacji podatkowych oraz kontrolę ich wykonywania, obowiązki w zakresie automatycznej wymiany informacji pochodzących z informacji o jednostkach wchodzących w skład grupy podmiotów.
więcej

 
Informację VAT-27 będą składane tylko elektronicznie
2016-12-15
Minister Rozwoju i Finansów przedstawił projekt nowego rozporządzenia w sprawie wzoru informacji podsumowującej w obrocie krajowym (VAT-27). Projekt jest następstwem nowelizacji ustawy o VAT z 1 grudnia 2016 r. Na tej podstawie informacja podsumowująca w obrocie krajowym oraz korekta tej informacji będzie składana jedynie za pomocą środków komunikacji elektronicznej i tylko za okresy miesięczne, gdyż przepisy ustawy likwidują możliwość składania tych informacji za okresy kwartalne.
więcej