Henryk Dzwonkowski - adwokat

tel./fax.: 42 67-67-687
tel.: 42 676-20-39

                                                                                                                                                                    

kancelaria prawnicza Łódź

Aktualności

 
Należności podatkowe dochodzone na podstawie Ordynacji podatkowej
2017-04-25
Z sygnałów docierających do Rzecznika wynika, że w praktyce zdarzają się przypadki, kiedy Skarb Państwa w ramach powództwa cywilnego dochodzi należności, wynikających z uprzednio zwróconego podatku. Za podstawę prawną takich roszczeń uznawane są przepisy o nienależnym świadczeniu / bezpodstawnym wzbogaceniu (art. 410 w związku z art. 405 Kodeksu Cywilnego).
więcej
 
System monitorowania drogowego przewozu towarów uruchomiony
2017-04-20
18 kwietnia 2017 r. weszły w życie przepisy ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Tzw. pakiet przewozowy jest narzędziem, którego głównym celem jest uszczelnienie systemu podatkowego. Ustawa określa zasady oraz odpowiedzialność za naruszenie obowiązków związanych z drogowym przewozem towarów.
więcej

 
Ostatnie dni na składanie wniosek o sporządzenie PIT przez urząd
2017-04-15
18 kwietnia to ostatni dzień na skorzystanie z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym. Wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada.
więcej
 
Życzenia Wielkanocne
2017-04-13
Z okazji nadchodzącej Wielkanocy pragniemy życzyć Państwu, aby wiosenna atmosfera, wiara i miłość nie opuszczały Was przez cały rok. Wesołych Świąt! Prof. dr hab. Henryk Dzwonkowski z Zespołem
więcej

 
Wzmożone kontrole hazardowe
2017-04-10
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami przeprowadzili operację masowych kontroli lokali, w których urządzano gry hazardowe. Dotarli do 3 tys. lokali, łącznie zatrzymali 450 automatów do gier. Oznacza to, że większość organizatorów gier wycofało automaty jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów o hazardzie.
więcej